Menu

Tomasz Król

Patologia polskiego systemu socjalnego wraz z Pamiętnikiem

Rzeczypospolita polsko Dajcie ludziom możliwości w postaci warunków do założenia rodziny

tomasz.tadeusz.krol1982

Zadbajcie o ludzi by mogli zakładać rodziny .... rządzie Rzeczypospolitej Polskiej zadbajcie o warunki do założenia rodziny w postaci przydzielenia ludziom mieszkań a populacja z pewnością wzrośnie... a i głosów będzie więcej...
By kategorycznie zmniejszono ceny za zakup mieszkań do 1/4 cen obecnych wartości...łącząc do tego ceny najmów które również powinny spaść... bo obecne pokoje rzędu 700-900(mowa o czynszu z rachunkami) nie są równe do formy pomocy finansowej z miejskich ośrodków pomocy społecznej w kwocie 470zł.
Jak człowiek bez stałego zameldowania miałby opłacić pokój za 800zł mając jedynie 470zł...w momencie poszukiwania pracy?
By podniesiono minimalne wynagrodzenia do minimum 5tysięcy zł na rękę miesięcznie dzięki czemu ludzi będzie stać na życie w rodzinie...
By zmniejszono ceny żywności conajmniej o połowę skoro są one drugiej kategorii...biorąc pod uwagę że zostanie podniesioną najniższa krajowa. ...jeśli Firmy w postaci hipermarketów odejdą z Polski to z pewnością Polacy na tym nie stracą... bo jak by nie patrzeć ceny produktów spożywczych są niemal podobne do zachodu... przy czym płacę w Polsce są czterokrotnie niższe... więc jakim prawem mamy taką drożyzne w Polsce
By usunięto długi ludziom którzy wzięli kredyt na mieszkanie... i zapłacili tylko 1/4 jego wartości...
W Stanach gdy ktoś staje się niespłacalny bank odbiera mieszkanie ale człowiek w przeciwieństwie do polski nie zostaje z długami.
By usunięto długi ludziom którzy nie są w stanie poprzez stan zdrowotny spłacać kredytu za mieszkanie....
By ludzie bezdomni i bez stałego meldunku dostali mieszkania socjalne z zarządów gospodarki mieszkaniowej czy instytucji mieszkaniowych.
Jeśli którykolwiek człowiek nie będzie w stanie się utrzymać mając mieszkanie ...czy też nie będzie w stanie znaleźć pracy będzie zmuszony poddać się leczeniu psychiatrycznemu.
Tu nie chodzi o to by wysyłać do szpitali psychiatrycznych tych ludzi którzy chcą założyć rodzinę...tylko o tych którzy nie starają się o to by tę rodzinę założyć...robiąc z własnych mieszkań meline. Kto jest chory z tych dwóch powyżej wymienionych przypadków? Może oboje?! Na to wygląda biorąc pod uwagę krytykę głównie wielce wykształconych ekonomistów którzy wiedzą że to o czym pisze z pewnością uderzy w ich portfele czy kapitały...będących zaraz zbulwersowani przez egoistyczność nie licząc się z ludzkim życiem.

Dalej idąc by ludzie najmujący pomieszczenia 15 m2 i nie mających stałego zameldowania mogli również się starać o socjalne mieszkanie z instytucji które takie mieszkanie zapewnią.
W obecnym czasie 5m/2 to chyba jakąś kpina...zarządzenie uprzykrzające życie ludziom niosące za sobą wegetatywne życie bez możliwości założenia rodziny...
By ludzie z najniższymi zarobkami mieli bardzo dużo ulg w porównaniu do osób wykazujący zarobki wyższe niż 5 tysiący na rękę... przy założeniu że najniższa krajowa to 5 tysięcy na rękę.
Chcecie by pojawił się gwałtowny wzrost populacji to trzeba dać ludziom możliwości i perspektywy w postaci mieszkań...500+ i inne programy ?..hahaha bardzo śmieszne. Owszem pomagają ubogim ale nie w adekfatny sposób.... wkońcu chcieliście wzrostu dzietności.
By Polski instytut zdrowia zainwestował w leczenie osób biedniejszych... może jakiś program który faktycznie by leczył ludzi ...nie tylko zaleczał jak obecnie ma to miejsce ...
By towary były sprawdzane częściej pod kątem substancji zawartych w artykułach spożywczych i realnie systematycznie przedstawiane opini publicznej.


By żywność była produkowana w Polsce przez Polskich rolników pod ciągłym nadzorem badawczym i podawane do publicznej opini przedstawiając niemal że badania jak na tacy...bez pośredników
By obywatel mógł sprawdzić produkt pod kontem substancji zawartych w żywności będąc w markecie... czyli działy zewnętrznej firmy która na miejscu w postaci punktów może zbadać produkt a także skorzystać z usług dietetyka w takim markecie.
By młodzi mogli mieć dobry start zawodowy i materialny ...tzn w postaci mieszkania gdy rozpoczynają karierę zawodową bo obecna młodzież być może jeszcze jakieś perspektywy widzi...ale zadajemy sobie pytanie ile młodych osób wyjeżdża za granicę?
Więc albo Pracodawcy zarabiajacy masę pieniędzy będący właścicielami markowych firm i banki czy też korporacyjne firmy podpisując umowę z pracownikiem będzie miał obowiązek kupić pracownikowi mieszkanie niezależnie od jego wykształcenia...albo stworzyć system np w urzędach pracy który wspiera ludzi poprzez wysokie podatki od firm banków i korporacjii o których pisałem powyżej..by one płaciły by podatki tak wysokie dla urzędów zajmujących się relokacją ludzi bez mieszkania by ludzi bezdomnych nie było poprzez przydzielenie mieszkania socjalnego ... by zapewnić ludziom bez meldunku i zamieszkania możliwości bezpiecznego założenia rodziny...by człowiek miał jakiś start i stabilność w postaci mieszkania w którym będzie mógł założyć rodzinę i żyć godnie.
Mało tego ...uważam że osoby wynajmujące innym mieszkania lub pokoje mające więcej niż jedna nieruchomość w postaci mieszkania też powinny płacić podatki tak duże by z tych podatków również szły pieniążki na mieszkania dla osób bez meldunku i mieszkania własnego ...by dać jakieś warunki aby mógł stworzyć rodzinę.
By oszustów finansowych karać wysokimi odsiadkami
Noclegownie które w moim mniemaniu są kopalniami złota dla lichwiarzy czy sutenerów tworzących z matek prostytutki poprostu zlikwidować przy czym instytucje zapewniające mieszkania zobowiązać do natychmiastowego przydzielenia mieszkania wraz z pomocą by znaleźć również takiej osobie pracę. Jest tyle fundacji które z chęcią chcą pomagać w przydzieleniu stażu czy pracy...
Nie niezależnie jaka pracę lecz taką w której człowiek będzie w stanie sobie poradzić zakładając że założy on rodzinę.
Nie mam nic przeciwko by były osoby sprawdzające czy taką osobą nie pije czy też nie ćpa... czy nie robi z mieszkania meliny a jeśli takie osoby by się pojawiły to trafiają do szpitala psychiatrycznego na takzwaną resocjalizacje.
Jak dla mnie auta mogą zdrożeć trzykrotnie byle by komunikacja miejska była zupełnie darmowa. Podobno mamy smog więc to załatwi sprawę.
Wprowadzić technologie aut elektronicznie napędzanych pod każdym względem....lub na wodę.... oszczędność na ropie i brak uzależnienia od krajów które uzależniają od ropy.
Wprowadzić niezależność państwa Polskiego od wpływów jakie mają na nas polaków inne kraje.
Pracodawca ponosi koszt związany z dojazdem pracowników do pracy w przypadku odległych od miast czy miejsc zamieszkania zakładów pracy w których Podatnik podejmuje pracę.
Wymuszane na pracownikach sanatorium i zmniejszona odległość czasu pracy z roku do pół roku... czyli po 6 miesiącach pracy możliwość pierwszego wyjazdu do sanatorium ...2 razy w roku w przypadku pracowników nie fizycznych. Natomiast 3 krotnie do roku dla pracowników fizycznych.
Wprowadzić zakaz podnoszenia podatków czy jakich kolwiek danin dla najbiedniejszej klasy ludzi...pod artykułem prawnym.
Postawić na zdrowie obywateli i można nawet usunąć te całe śmieszne papierosy z rynku... alkohol może być droższy...pozbedziemy się również pijaków.
Chciałbym by kraj taki jak Polska postawiła na medycynę...i technologię medyczną... czy też robotykę medyczną... nie tylko stosowaną w kręgach szpitalnych ale również stosowaną powszechne w domu w postaci komputerowych programów umożliwiających badanie Ciała nawet w domu....z odpowiednimi małymi przenośnymi urządzeniami.
Chciałbym by kraj taki jak Polska zainwestowała w nowsze pomysły do skanowania ciał pod kątem medycznym i zdrowotnym.
Chciałbym by Polska była potentatem medycznym na całym świecie.
By Polska była punktem leczenia dla ludzi z całego świata.... by produkowała narzędzia i maszyny medyczne... by w Polsce zdrowe życie było ponad wszystko. Kopiujcie i wklejajcie gdzie się da ...niech się niesie i uzmysławia ludziom że nie dzieje się dobrze w Polsce. Nawet biorąc obecne podwyżki wynajmowanych mieszkań czy pokoji które wypychają polaków chcących ułożyć sobie nawet to wegetacyjne życie niemających o tym świadomości...a na ich miejsce wchodzą Ukraińcy wynajmujacy pokoje w sześciu... i ta sytuacja powiększa przepaść. Ludzie obudźcie się i pokażcie że się źle dzieje

© Tomasz Król
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci